Menü
 Ana Sayfa
 Esma-ul Husna
 Esma-ul Husna
 Esma-ul Husna Flash
 Peygamberimiz
 Nebi
 Esma-ul Nebi
 40 Yaşındasın
 Efendimiz
 islam
 Kuran-ı Kerim Dinle
 Görüntülü Kuran
 Peygamberler
 Mutluluk Yolu
 Çocuklar için
 Kuran Ziyafeti
 Ezanlar
 Soru ve Cevaplar
 Dini Hikayeler
 Camiler
 Dua Edelim
 Dualar
 ilahiler
 Klip Tv
 islami Video Klip
 Ramazan'ın Efendisi
 Mother
 Muallim
 My Ummah
 Hasbi Rabbi
 Supplication
 Belgesel TV
 Dini Filimler
 Zindandaki Yusuf
 Sonsuz Ahenk
 Osmanlı Hanedanı
 Nuh (a.s)
 Salih (a.s)
 Hud (a.s)
 Site izinleri
 Hesabınız
 Haber Öner
 Siteyi Önerin
 Anketler
 iletişim
 Ziyaret Defteri
 Dost Siteler
 Aykut Kuran
 Kuranradyosu
 Firaset
 oyna-oyun
 Ecdadımız
 Anlık Hadis-Resim
"Her birinizin her bir eklemi (ve kemiği) için bir sadaka gerekir. Binaenaleyh her tesbih sadakadır, her hamd sadakadır, her tehlil sadakadır, her tekbir sadakadır, iyiliği tavsiye etmek sadakadır, kötülükten sakındırmak sadakadır. Kulun kuşluk vakti kılacağı iki rek'at namaz bütün bunları karşılar."
Esma-ül Hüsna


Çeşitli Makamlarda EZANLAR
yeni
 Gönderen: visal Tarih: 11.07.2007 Saat: 22:41
 (3070 okuma)
(Devamı... | Puan: 0)
İlahi Dinleyin
tamam
 Gönderen: visal Tarih: 24.05.2007 Saat: 21:57
 (2130 okuma)
(Devamı... | Puan: 5)
Sami Yusuf
tamam
 Gönderen: visal Tarih: 23.12.2006 Saat: 16:35
 (1267 okuma)
(Devamı... | Puan: 5)
Kuran-ı Kerim Ziyefeti
kalp

Küçük bir çocuk tarafından okunan Kuran-ı Kerim ziyafeti çok güzel ses tonu ile içten bir okuma izlemek için tıklayın.

 Gönderen: visal Tarih: 21.10.2006 Saat: 20:30
 (2638 okuma)
(Devamı... | Puan: 5)
Ramazan'ın Efendisi Video Klip
tamam

Avrupa'da özellikle Almanya'daki Müslüman gençliğin ilgisi Rep müzik, popüler müzikle birleşince her yaştan her kesimden insanlar tarafından büyük ilgi görüyor. Son zamanlarda Yusuf islam ve Sami Yusuf gibi isimler İlahilerde popüler müziğin enstrümantallerini kullanınca ilahileri bu tarzda okuma ilgisi arttı. Popüler yapımların içine birde rep girince yeni nesil artık içinde rep de olan popüler ilahiler dinlemeye başladı. Onlardan birisi Lord Of Ramadan ilahisini dinlemek için tıklayınız.

 Gönderen: visal Tarih: 14.10.2006 Saat: 11:47
 (1381 okuma)
(Devamı... | Puan: 0)
Kuran-ı Kerim Dinle / İndir
ellibeş Kuran-ı Kerim ister On-line dinleyin ,ister PC 'nize indirin resimin üzerine tıklayınız.
 Gönderen: visal Tarih: 09.10.2006 Saat: 17:08
 (17620 okuma)
(Devamı... | Puan: 3.79)
Panoramik Resimler
ellibeş 3D Mekanlar (Panoramik Fotoğraflar) Türkiye' nin muhtelif yerlerinden birbirinden güzel mekanları bilgisayarınızdan gezebilmeniz artık mümkün.Birçok Mukaddes ve tarihi mekanı gezmek için resmin üzerine tıklayınız.
 Gönderen: visal Tarih: 09.10.2006 Saat: 16:54
 (1307 okuma)
(Devamı... | Puan: 0)
Sami YUSUF'un ilahileri
ellibeş Sami Yusuf (Temmuz 1980), Azerbaycan lı bir ailenin üçüncü çocuğu olarak ,İngilterenin Londra şehrinde dünyaya gelmiştir. Babası ünlü bir müzik adamıdır ve Sami Yusuf'un ilk öğretmenidir.18 yaşında İNGİLTERE KRALİYET MÜZİK AKADEMİSİ'NE ,üstün yeteneklerinden dolayı kabul görmüş ve müzik eğitimini almıştır. Sami Yusuf'un İlahilerini Online dinlemek için resmin üzerine tıklayınız.
 Gönderen: visal Tarih: 09.10.2006 Saat: 16:37
 (18262 okuma)
(Devamı... | Puan: 4.50)
40 Yaşındasın Şiiri
ellibeş 40 yaşındasın Rahmetini umarak Günahkar bir dille; Allah Azze ve Celle ... 40 yaşındasın şiirini bide küçük seherden den dinleyin derim ben göz yaşlarımı tutamadım seyretmek için resmin üzerine tıklayınız.
 Gönderen: visal Tarih: 09.10.2006 Saat: 12:24
 (2186 okuma)
(Devamı... | Puan: 5)
BELGESEL TELEVİZYONU
ellibeş Yeni eklemiş olduğumuz Belgesel televizyonu sitemiz üzerinden kesintisin 24 saat takip edebilirsiniz. iyi seyirler
 Gönderen: visal Tarih: 20.11.2005 Saat: 03:58
 (1372 okuma)
(Devamı... | Puan: 0)

 Saat
 Kuran-ı Kerim ve Meali
İstasyon:
Kuran ve Meali

<a href='mms://85.17.231.216/meallihatim'>Play Kuran ve Meali</a>

Radyo yu Popup Olarak Aç

© Birdir.com
 Veda Hutbesi
Veda Hutbesi

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

 

 Anket
www.birdir.com sitesini nasıl buldunuz?

Beğendim.
Daha fazla içerik olmalı.
Çok güzel olmuş.
Daha güzel olabilirdi.
Kararsızım.Sonuçlar
Anketler

Toplam Oy 432
 Günün Hadis-i Şerifi
 BuGün:
Biriniz bir müslüman kardeşinde bir dert gördüğünde, kendisini o derde uğratmadığı için Allah’a şükretsin. Fakat bu şükrünü, açıktan yapıp ta dertli kimseye duyurmasın.

Web sitemizPHP-Nuke tabanlıdır.

Site içeriğinde www.canliyayin.org kaynaklarından yararlanılmıştır. Allah (c.c) İnsana hizmeti geçenlerden razı olsun.
Web sitemiz www.birdir.com (© 2005) islam içeriklidir. www. aykutkuran .com tarafından desteklenmektedir.
Sayfa Üretimi: 0.08 Saniye